Fotelik samochodowy

Bezpieczeństwo fotelików samochodowych

Każdy chce czuć się bezpiecznym w trakcie podróżowania zachowując przy tym wszelkie standardy komfortu. Oczkiem w głowie każdego rodzica jest jego dziecko. Z tego powodu musimy przywiązywać dużą wagę do bezpieczeństwa naszych pociech podczas podróży. Niektórym może wydawać się, że wystarczy jakikolwiek fotelik samochodowy czy też niegdyś bardzo popularne “podstawki”. Okazuje się że niekiedy może to nawet zaszkodzić.

Dziecko zapięte w pasy bezpieczeństwa i siedzące tylko na podwyższeniu jest narażone na ucisk pasa w okolicach szyi. Mali spryciarze dbając o swój komfort próbują poprawić swoją wygodę i trzymają barkową część pasa pod pachą lub w najgorszym wypadku są zapiętę tylko częścią dolną co jest bardzo niebezpieczne.

Z wyżej wymienionych powodów na rynku pojawiły się foteliki samochodowe podwyższające z wysokim oparciem. Zapewniają one prawidłowy przebieg barkowej części pasa dzięki wyposażeniu w specjalnie zaprojektowane uchwyty. Przebieg pasów bezpieczeństwa możemy dowolnie kontrolować i regulować wraz ze wzrostem dziecka. Dzięki temu prawidłowo dbamy o bezpieczeństwo maluchów. Warto przy regulacji pamiętać o tym, że górna część pasa powinna przebiegać przez mostek, czyli środek klatki piersiowej natomiast dolna leżeć płasko na udach.

Dobrze jest również być czujnym gdyż w pewnym momencie może okazać się, że ramiona dziecka znajdują się na wysokości szczelin lub uchwytów przez które przebiega pas bezpieczeństwa. Należy wtedy zdecydować się na zmianę. Warto wtedy odnieść się do instrukcji dołączonej do fotelika.