foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe – jeszcze bardziej komfortowe

Kiedy przypominamy sobie starsze foteliki samochodowe do jakich wsadzaliśmy swoje dzieci włos staje nam dęba na głowie. Z pewnością nie były one tak przystosowane jak te obecne, choć spełniały wszystkie wtedy wymagane zasady dyktowane przez państwo. Wyspecjalizowani projektanci używają do wytworzenia fotelika samochodowego najlepsze materiały, tworzą przemyślane kształty i komfortowe odrębne elementy. Wszystko dlatego, aby chronić nasze maluchy i zapewniać im bezpieczne podróże, tak samo te dalsze jak i te krótkie.

Foteliki samochodowe z bezpiecznymi pasami

Zaobserwowaliście za pewne ile nowości można znaleźć przedstawiając najnowsze foteliki samochodowe. Jednym z nich będą okrycia na pasy. Często podczas jazdy pas bezpieczeństwa znajduje się niepokojąco w pobliżu skóry wiezionego malucha. Łatwo o otarcia czy odparzenia. W najgorszym wypadku pas, pasy mógłby ocierać się o szyję dziecka, co w przypadku stłuczki, tworzy nieco,dość,bardzo niebezpieczny,niepokojący,czarny obraz. W nowych modelach pas okryty jest przyjemną dla dziecka osłonką z delikatnego obicia. Nie tylko podnosi wygodę twojego malucha, ale także osłania je przed otarciami skóry małego delikatnego człowieka.

Osłonki głowy w foteliku samochodowym

Ten pomysł zainspirowany jest ze środków komunikacji publicznej. Zdarzyło się, że nie raz podróżowałaś/eś busem, a Twoja głowa chyliła się, to na boki, to do przodu pod ciężarem snu. Do pociągów i autobusów wprowadzono wydłużone zagłówki, sięgające boków naszej twarze, na którym spokojnie możemy oprzeć głowę i zasnąć. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się także w przypadku fotelików samochodowych kiedy to nie tylko stanowi podporę dla główki dziecka, ale i dodatkowe zabezpieczenie przed bocznymi uderzeniami.