wózek dziecięcy

Czy warto oszczędzać na kupnie wózka dziecięcego?

Jak wiadomo kupując wózek dziecięcy spotkamy się z nie lada wyzwaniem. Dla początkującego rodzica jest to też jeden z najdroższych wydatków, ponieważ ceny mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Z tego powodu bardzo kuszące jest kupno taniego, używanego wózka z nieznaną historią. Tutaj jednak pojawia się problem.

Ciągle pojawiają się nowe standardy bezpieczeństwa i producenci wózków dziecięcych nieustannie wprowadzają poprawki lub nawet wycofują ze sprzedaży niektóre modele. Jeśli będziemy nieuważni kupując używany wózek dziecięcy, możemy trafić akurat na taki, który nie spełnia wymogów. Dlatego zastanów się dwa razy jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze kosztem narażenia dziecka na potencjalne niebezpieczeństwo. Szczególnie ważne jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka są pasy, zapięcia pasów, hamulce i koła.

Najlepiej jest przed zdecydowaniem się na zakup konkretnego wózka dziecięcego zapytać o jego model a następnie sprawdzić na stronie producenta czy jest on bezpieczny. Dodatkową pomocą mogą okazać się tutaj opinie innych rodziców, którzy być może korzystali już z tego produktu.

Warto dodać, że nawet najlepsze zabezpieczenia nie pomogą jeśli rodzicę będą nierozważni. Pamiętaj aby zawsze zapinać dziecko jeśli wybieracie się na spacer nawet krótki i nigdy nie zostawiaj dziecka samego w wózku.