wózek dziecięcy

Jaki wózek dziecięcy kupić?

Każde dziecko dużo czasu przez pierwsze lata swojego życia spędza poznając otoczenie ze swego wózka. Dla każdego ojca zakup wózka to jeden z premierowych i najkosztowniejszych zakupów. Dlatego jest kluczowe żeby dokonać rozsądnego zakupu aby usatysfakcjonować i dziecko oraz ojca i matkę. Wózek dziecięcy będzie nam służył przez długi czas.

Studiując różne propozycje sklepów z akcesoriami dziecięcymi zobaczymy wszelakie typy wózków, m.in. gondole, spacerówki, wózki parasolki. Warto wspomnieć że jest też wózek wielofunkcyjny, czyli połączenie spacerówki i gondoli, które zdołamy użytkować nawet przez 4 lata życia dziecka.

Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie? Istotny jest rozmiar kół wózka. Za małe mogą nie nadawać się na długie spacery i nierówną nawierzchnię z tego powodu opłaci się porozmyślać nad wózkiem z dużymi kołami.
Poza tym wypada także zaznaczyć, że najlepiej, gdy hamulce oddziałują na oba koła jednocześnie. Kiedy znajdujemy się w sklepie koniecznie trzeba skontrolować czy wózek dziecięcy jest w stanie poruszać się do przodu przy zaciśniętych hamulcach.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na poprawną amortyzację wózka, która strzeże dziecko przed wstrząsami oraz stelaż wózka – w tym przypadku niezłą opcją jest aluminium biorąc pod uwagę lekkość.
Dobrym pomysłem jest zakup spacerówki z fabrycznie zamontowanym sporym pojemnikiem na zakupy, gdyż wtedy posiadamy gwarancję stabilności i nie będziemy musieli umieszczać zakupów na rączce wózka, co jest nierzadkim nawykiem.