wózek dziecięcy

Kupujemy wózek dziecięcy do biegania

Czy rozmyślałaś nad tym w jaki sposób zgubić brzuszek po urodzeniu dziecka a równocześnie zajmować się maluchem? W takim wypadku wózek dziecięcy do biegania jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jednakże analogicznie jak w przypadku innych zakupów, możemy odnaleźć różne ich rodzaje, o najrozmaitszych właściwościach. Tak więc istnieje kilka informacji, które trzeba mieć w świadomości przed zakupem swojego pierwszego wózka do joggingu.

Omawiane wózki dziecięce są podobne do wózków spacerowych. Jednak to co odróżnia je od zwykłych spacerówek są 3 koła. Te wózki mają zamontowane jedno duże koło z przodu i dwa mniejsze koła z tyłu. Istotnie wpływa to w sposób pozytywny na prowadzenie wózka. Jeśli planujesz jedynie iść beztrosko pobiegać wystarczające będzie nabycie prostego lekkiego wózka. Ale na wymagające trasy powinnaś rozpatrzyć zakup wózka cięższego z właściwymi amortyzatorami. Cięższy wózek dziecięcy istotnie oddziałuje na zmęczenie po joggingu, ponieważ musisz nieustannie pchać wózek z dzieckiem i to niejednokrotnie po wzniesieniach. Nie ma przeszkód aby uznawać to jako podwójny trening.

Kiedy Twoje dziecko jest gotowe do takiego wysiłku?

Rzecz jasna istnieją pewne kluczowe przeciwwskazania medyczne, które należy uwzględnić. Twoje dziecko musi być na tyle silne, żeby bez trudu utrzymywać głowę w pozycji pionowej. Specjaliści twierdzą, że maluch powinien być w stanie to zrobić około 4-6 miesiąca życia. Bezwarunkowo potrzeba dowiedzieć się czy nasz wózek dziecięcy ma odpowiednie szelki zabezpieczające. Najpoważniejszą rzeczą o której musimy pamiętać jest jednak to, że dziecko musi potrafić utrzymywać głowę w pionie. Jeśli to zbagatelizujemy, to może to prowadzić do uszczerbku na zdrowiu.